Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kotleba rieši problém, ktorý existuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Tendenciu chovať sa asociálne majú rôzne skupiny obyvateľstva. Príčinou je chudoba, faktorom je vzdelanie a kvalifikácia na trhu práce, pričom príslušnosť k menšine (rasovej, národnostnej alebo aj kultúrnej) je ďalším faktorom ktorý zhoršuje vyhliadky k nájdeniu zamestnania. Čo "rieši" pán Kotleba sú vonkašie prejavy chudoby ktoré sa prejavujú napríklad tým že niekto nemá dosť peňazí na to dať si oprať oblečenie, alebo sa dostáva k drobným krádežiam. Nerieši problém, ale symptóm. Nemá zmysel zatvárať oči predtým že niektorí ľudia chcú ľahký bezpracný život ktorý by trávili drobnými krádežami a posedávaním v pohostinstvách, ale to je odlišná vec ako "rómsky problém". Existuje bariéra medzi rómskou a majoritnou komunitou. Je to evidentné napríklad z toho že nás vo svojom jazyku nazývajú cudzincami, pretože vôbec alebo málo rozumieme ich každodennému životu, ale my ich tiež častujeme ako príde. Toto sa nenapraví samo a rozhodne nie kým sa majoritná spoločnosť bude chovať ako sa chová teraz. Ale to je niečo čo sa nenapraví rozhodnutím nejakého štátneho úradu alebo politika. Na tej úrovni kde sa dá niečo meniť je otázka či naozaj bráni zamestnaniu týchto ľudí len to že sami nechcú prácu. Ak už ale ste na ulici a bez bývania tak vám môžem zodpovedne povedať že to že ste beloch vám lepšie vyhliadky na trhu práce nezaistí. Riešenie podľa mňa osobne previazané s problémom zamestanosti, v druhom rade so sociálnou vylúčenosťou (čo je obojstranný problém).
Mir1189
<< < 1 2 3 4 > >>

 

Prečo prácu nechcú? Vyrátajte, o čo prídu: Ak sa zamestná len jeden člen rodiny, celá rodina príde o sociálne dávky a deti o obedy v škole zadarmo, takže pokiaľ to bude práca za minimálnu mzdu, budú v mínuse.
Je to aj chyba systému, že v niektorých prípadoch je výhodnejšie nepracovať.
 

 

Chyby systému mám na mysli od začiatku.

Nemotivuje nájst si prácu jak na strane zamestnancov tak na strane potenciálnych zamestnáavtelov.

Lenze rétorika "nechcú pracovat a chcú len lahký zivot"... tu vetu som pocul v roku 2006 v dokumente BBC. Predniesol ju bývalý clen Hlinkových gard a adresoval nou zidovsku komunitu.

Obe etnika boli na nasom uzemi objektom diskriminacie a zachovali sa rozne. Nemyslim ze mam za zle niekomu vycitat apatiu. Na mna dolahla v dobe ked som niekolko mesiacov márne hladal zamestnanie a mojou jedinou nevýhodou na trhu práce bol vek okolo 20.
 

 

Pripúšťam možnosť apatie v takomto prípade. Ale mám skúsenosť, že kto hľadá, nájde a po rokoch skúseností a praxe, už problém nájsť prácu mať nebude. Ja si už prácu nehľadám, ale musím odmietať mnohé z ponúk, ktoré dostávam popri zamestnaní, lebo nestíham, ale tiež som zažila, keď ma na pohovoroch odmietali len preto, že som bola čerstvo vydatá. Sebavedomie mi išlo prudko dole a rozmýšľala som, či je so mnou niečo nie v poriadku, keď ma nikde nechcú. A to som bola nezamestnaná len tri mesiace.
btw. Extrémne ma prekvapilo porovnávanie židovskej a rómskej skupiny. Pokiaľ viem, Židia boli tŕňom v oku arizátorov práve vďaka tomu, že boli mimoriadne schopní a bohatí a mali zálusk na ich podniky.
 

 

To je pravda, ale nezabránilo to populárnym rozprávačkám o tom ako židia nechcú pracovať a chcú mať len ľahký život. Je to podľa porekadla "kto chce psa biť...".

Podobne ako iste hliadky rozdavaju iste propagacne letaky o utokoch romskymi extremistami na zeny. Chlap co mlati zenu je uboziak a je mi jedno ci je to rom ktory napadol cudziu zenu vo vlaku, alebo manzel doma manzelku. Nasilie je nasilie a robit z komara somara to nijak nezmeni.
 
Hodnoť

 

nevyhovuje mi cestovat ani z jednou z týchto dvoch stran splocnosti...(a to som sa v studenskych casoch nacestoval dost)

ale stale rozmyslam a vzdy ma to rozculovalo, na co su zeleznicni policajti...absoludne ich nevidiet vo vlakoch...jedine co ich vzdy trapilo bolo, ked si nahodou dakto zapalil na stanici...to boli rychlejsi ako prepadove komando...(a takyto darmozraci budu mat vysluhovy dochod)...a primarne by to mali byt oni co sa maju starat o bezpecnost vo vlakoch...
 
Hodnoť

 

Konkretizuj, ako Kotleba rieši rómsky problém. Vozenie zelenotričkárov vo vlakoch skutočné rómske problémy nerieši a neodstráni.
 

kulturolog,

konkretizuj ako Fico doteraz vyriešil rómsky problém.
 

 

Ani jedna vláda neriešila rómsky problém okrem vyhadzovania peňazí von oknom.
___________________________________
Ani ty si nezodpovedal otázku, podobne ako autor.
 

 

mne si žiadnu otázku nedal.
 

 

Na otázku vie odpovedať každý, ale na nepoloženú len machri. Tak daj nejakú odpoveď.
 

 

Cieľom hliadok na železnici nie je riešiť rómske problémy. Ide tam len o to, aby nedochádzalo k napádaniu a terorizovaniu slušných ľudí asociálmi.
Hliadky sú príspevkom k bezpečnosti na železniciach, minimálne na trasách, kde sa vyskytujú. A štátny rozpočet to nestojí ani cent. Každá takáto verejnoprospešná iniciatíva by mala byť vítaná.
 

 

opakovane trestani asociali su hlavne prislusnici tejto kotlebovskej gardy.ich pritomnost moj pocit bezpecnosti nijak nezvysi,skor naopak.
 

 

Tvoj pocit (ne)bezpečia sa zakladá na mylných úvahách a domnienkach, ktoré nevychádzajú z reality. Faktom je, že opakovane trestaný asociál nemôže byť držiteľom zbrojného preukazu, čiže tvoja úvaha kríva na obe nohy.
 

Asociáli u nás nemôžu mať zbraň

ani vo sne
 

 

mne sa sniva o ceckatych blondinkach a nie o magianovej teplej garde.
 

Skús si obstarať zbrojný preukaz

a hneď zistíš, že o veci vieš h o v n o
 

 

nepotrebujem zbrojny preukaz,magianovu teplu gardu vyfackam aj tak.
 

 

Podľa vzoru klin sa klinom vybíja, čiže asociáli budú riešiť asociálov?
_______________________________________
To sme dopadli!
 

 

Objektívne vzaté, asociál by nikdy nezískal zbrojný preukaz, viď poslanca Krúpu a ďalších. Ak ich prítomnosť vo vlaku zabráni čo i len jednému trestnému činu, ktorého obeťou sa stala nedávno mladá dievčina (nabudúce to môže byť tvoja matka, žena, dcéra, alebo aj ty), tak sú ich aktivity prínosom pre spoločnosť, tak kde v tom vidíš problém? Nemajú predsa žiadne oprávnenia nad rámec oprávnení bežných ľudí, ale len tie, ktoré máš aj ty.
Nerozumiem tvojej hysterickej reakcii. Mimochodom, čo si urobil pre bezpečnosť svojich spoluobčanov ty? Oni na rozdiel od teba nekecajú pri kávičke v bratislavskej kaviarni, ale aj niečo pre druhých naozaj robia. Za svoje vlastné peniaze a na úkor svojho času.
 

Bingo!!!

Už som sa bál, že tu tú povestnú bratislavskú kaviareň dnes nikto ani nespomenie. A ajhľa, stalo sa. Snáď sa ešte pripoja aj ďalší, aby bol kaviarenský kontingent splnený. Smelo junáci, za Boha za národ, smelo vpred.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 100
 2. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 91
 3. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 84
 4. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 78
 5. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 66
 6. Viktor Pamula: Zlatý mešec pre nového viceprimátora 38
 7. Jozef Ivan: Help yourself, man. „Vakcinujme“ sa sami 36
 8. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 35
 9. Martin Majzlan: Stretnutie s kmeňom Himba 34
 10. Daniel Schikor: Chátrajúce pamiatky - Zvolenské kúpele 18

Rebríčky článkov


 1. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 2. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 3. Veronika Svabyova: Súrodenci
 4. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 5. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 6. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 7. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 8. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 9. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 10. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie


Už ste čítali?