Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je cirkev ešte o Bohu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Zbytočná floskula v nadpise

Cirkev je predovšetkým spoločenstvo, stretávanie sa v mene Božom. Cirkev nerieši Boha (zase jedna floskula), cirkev rieši predovšetkým spoločenstvo svojich členov vo vzťahu k Bohu.

Je zrejmé, že hovoriť o ľuďoch, ich slovách a skutkoch je jednoduchšie než hovoriť o Bohu. Pri kritike je to ešte oveľa zrejmejšie. A ateisti ani inú možnosť ako hovoriť o ľuďoch nemajú, pretože pre nich Boh neexistuje.

Ego nie je nevyhnutne zlé a zavrhnutia hodné, ego je nástroj použiteľný k dobrému i k zlému. Záleží od jeho kultivovanosti, od toho, aké sú činy, na ktorých sa podieľa. Ako je napísané, "po ovocí ich poznáte".

P.S. 3/3
 
Hodnoť

Typicke vymyvanie mozgu :

"Vyžeňte zo svojho vnútra ego a vpustite na jeho miesto Boha."

Vymyvacov mozgov podla toho lahko identifikujete, pozadavka potlacit vlastne ego je pre nich najvyssia priorita. A hned vam aj povedia cim mate vase vlastne ego nahradit. Hlavne nad tym nemate vela rozmyslat a mate bez reptania prijat to co vam povedia.

Problem nastane hned ako zistite, ze boha niet. Az potom prichadzaju problemy, bud sa s tym zmierite alebo to ignorujete. Tych ignorantov je ovela viac. Preto RKC dnes vyzera tak ako vyzera.

Inak uz ta poziadavka vyhnat zo seba vlastne ego je pomylena. Ono to totiz nejde, je to proti prirodzenemu stavu sveta. A pomyleny je tiez nazor, ze ego je nieco zle.
 
Hodnoť

 

Otazka by skor mala zniet "Bola cirkev niekedy o bohu?" pretoze je celkom jasne, ze to bol od zaciatku stroj na uchvatenie moci a stroj na peniaze, v zaciatkoch nie velmi uspesny ale dnes...
 

 

Pomaly sa začínam stotožňovať s postojom, že miešanie štátu do cirkví bola blbosť, najprv Milánsky edikt a potom komunisti. Niektoré štáty si počas histórie vytvorili vlastné cirkvi, ktoré mohli kontrolovať (najmä protestantské). Štátna moc všetko dojebabre, čoho sa chytí. Cirkvi, školstvo, zdravotníctvo, jednoducho všetko.
 
Hodnoť

píšeš:

"Bezák, kauzy kňazov, rodina, homosexuáli a potraty. To sú asi hlavné témy, o ktorých sa u nás v súvislosti s cirkvou hovorí. Všimnime si, že väčšina takýchto tém nemá s Bohom priamu súvislosť."
.
mýliš sa, alebo šíriš demagógiu?
to vieš len ty.
.
"kauza bezák" má priamu súvislosť s Pánom Bohom.
pripomeniem: "ty si peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev...", "...čokoľvek zviažeš na zemi bude zviazané aj v nebi...", "iďte a učte všetky národy..."
to všetko povedal Kristus-Slovo ("na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh"
no, a bezák, hoci sľúbil, že bude poslušný k petrovmu nástupcovi, nedodržal čo sľúbil. nedodržal to, čo sľúbil vedome a dobrovoľne tomu, koho poveril Boh-Slovo.
.
"kauza potraty" má priamu súvislosť s Pánom Bohom.
5. Božie prikázanie, nezabiješ!
.
"hauza homosexuáli" má priamu súvislosť s Pánom Bohom.
nemôžem takmer nič citovať z Biblie, lebo by ma cenzor vymazal. no, niečo z listov apoštola pavla "súložníci mužov nevojdu do Kráľovstva Nebeského" , teda, neprídu k Bohu.
.
"kauza rodina" má priamu súvislosť s Pánom Bohom.
"...ako muža a ženu ich stvoril...", "...množte sa a poďte sa..."
.
pekný deň.
 

Pravidlá

a kódexy nie sú BOH. Nemýl sa. Sú vyjadrením odporúčanej cesty, po ktorej je možné sa k poznaniu Boha dostať. Tak isto sa ale k tomuto poznaniu môžu dopracovať trebárs indiánski šamani...
 

Čokoľvek zviažete na zemi

bude zviazané aj v nebi. Čokoľvek rozviažete na zemi, bude rozviazané aj v nebi.
Peter, tebe dávam kľúče od Božieho kráľovstva. (autor: Boh)
 

Boh je Skala

Boh to hovorí sebe v nás.:)
Vrcholom obrátenia je" Kristus v nás" ako o tom hovorí ap. Pavol "Už nežijem ja(hrešnik), ale vo mne žije Kristus'/G,2,20/
 

Boh hovoril o sebe,

že je Peter-Skala? To máš pomýlené, pápež nie je Boh, je len zástupcom Božím na zemi. Ako Boží zástupca má veľké právomoci: "Ty si Peter - Skala, na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu." "Čokoľvek zviažeš na zemi, bude zviazané aj v nebi. Čokoľvek rozviažeš na zemi, bude rozviazané aj v nebi."
Pán Ježiš ustanovil Božieho zástupcu na zemi. Tvrdíš, že už nežije on (pápež), ale žije v ňom Kristus. V určitom zmysle môžeš mať pravdu, ale aj sv. Otec je len človek. Katolíci sa ti za taký výklad (pápež=Kristus) nepoďakujú. Pápež je len človek - Pánom Ježišom Kristom ustanovený legálny Boží zástupca.
 

Opať Boh

Ja o žiadnom pápežovi nehovorím.Kristus neustanovil žiadneho zástupcu Boha na zemi(však načo aj),však to by musel byť opať Boh,hádam nechceš nahradiť Boha za človeka:) Jedine nám poslal opať Boha:) -(J14,26) Ale Tešiteľ, Svätý Duch, ktorého pošle Otec v mojom mene, ten vás naučí všetkému a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.
 

Bibliu nepísal Boh, ale ľudia

.
 

Áno, konkrétne napr. Matúšovo

evanjelium napísal evanjelista Matúš (teda - človek)
Matúš takto zachytil slová Pána Ježiša pri ustanovení prvého pápeža v XVI. kapitole Evanjelia, ktoré sa podľa mena jeho pisateľa nazýva Matúšove evanjelium (slovo Evanjelium znamená Dobrá zvesť):

XVI.
"18 A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.
19 Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“
 

Pápeži Peter, Linus, Klétus atď...

...až do dnešných čias.
Prvých cca 300 rokov po Kristovi žili kresťania v časoch krvavého prenasledovania - za príslušnosť k Cirkvi bol trest smrti. Aj Peter bol pre svoju vernosť Kristovi odsúdený v Ríme na trest smrti a popravený. Pred smrťou odovzdal svoj úrad Linusovi (pre jazykových puristov - Linovi...1.pád Linus, 3. pád Linovi alebo Linusovi ?).
Zoznam všetkých pápežov ako nasledovali po sebe od 1. pápeža Petra až po terajšieho pápeža Františka je každému ľahko dostupný.
Niektorí sa divia, že pápeži prvých troch storočí po Kristovi boli takmer všetci vyhlásený Cirkvou za svätých.
Nech sa tomu nedivia, lebo Cirkev žila v krvavom prenasledovaní a oni položili pre Krista a pre svoju vieru život - sú to mučeníci. Rímske záznamy mnohých súdnych procesov sa nachádzajú v cirkevných archívoch. Pravda, nielen súdne procesy s pápežmi, ale aj s mnohými inými kresťanmi, ktorí boli za svoju vieru odsúdení na smrť. Ale je logické, že represívne orgány Rímskej ríše išli predovšetkým po hlavných predstaviteľoch Cirkvi. Preto sú takmer všetci pápeži prvých storočí mučeníkmi.
 

Nemáš nijakú indíciu, že to bol nejaký

Matúš a už vôbec nie, že sú to slová Ježiša.
 

 

"pripomeniem: "ty si peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev..."," dobre. pokladas za vylucene, ze by sa rkc spreneverila svojmu poslaniu?
 

K tomu 5 prikazaniu : Nezabijes !

Vojak je cviceny na zabijanie, zabijanie od neho ocakavame, poskytujeme mu na to vsetky prostriedky, platime ho za to.

Ako sa s tymto faktom vyrovnava krestan a platca dani, napriklad ty ? Ved boh mu prikazuje : Nezabijes !
Je to strohy, jednoduchy, priamy, jasny a zrozumitelny prikaz od boha bez akehokolvek dalsieho vysvetlovania.

Moze krestan zabit cloveka v sebaobrane ? Moze krestan zabit muchu ? Dovoluje mu toto jeho boh ?

Apropo, moze byt vobec vojak krestan ? Co ma vtedy vojak robit ked mu velitel prikaze: do utoku, strielaj! Velitela predsa musi posluchat. Ako rozozna vojak ci ide zabijat v obrannej alebo v utocnej vojne ? Boli vojaci v dobyvacnych vojnach krestania ? Napriklad ti napoleonovi alebo ti americki v Iraku.
 

 

Presne toto mi napadá, kedˇvidím kňazov v službách ozbrojených síl.... To mi naozaj odkaz Krista nijako nepripomína, nech sa na to pozerám ako chcem. A ešte je otázka, či sa toto prikázaniue "nezabiješ" vzťahuje iba na človeka. Lebo nie je tam "nezabiješ blížneho svojho".
 

a boľševizmus.

Aký Peter, akáže skala? Aká ustanovená cirkev? Ukradnutá a znetvorená fanatickým mantinelistom farizejom Saulom, ktorý nikdy Krista nestretol, jeho učenie nepoznal. Petr je dávno, okrem dvoch nič neznamenajúcich listov dávno zabudnutý. spolu s tou skalou.
Vyvstáva teda otázka, komu a čomu vlastne veríš, spolu s RKC?
Potom tie potraty a "nezabiješ". Srandičky, že? Hádam si prísny vegán a v živote si nezabil komára? Alebo nerozumieš termínu nezabiješ? Nie nezavraždíš, nezabiješ. podivné veci sa dostali do evynjelií, presne podľa potrieb tej "skaly". Ján vraj požieral na púšti kobylky, Kristus vzal kalich s neidentifikovateľným obsahom. Súdruhovia v talároch doplnili víno, veď ho tak obľubovali. Pečená baranina bola asi preňho tiež neodolateľná. Lebo NEZABIJEŠ. To si dovolia tvrdiť chlapi v sukniach o revolucionárovi ktorý odmietal nielen ego, ale aj všetko hmotné, vrátane tela. Čo ešte imanie s chamtivosťou? Netvrdil to iba Eckhart a Buddha, ale aj Peter, preto sa ho bolo treba zbaviť, vymazať. Práve tými, ktorí sú otrokmi svojich zmyslov, tela, postov a ešte sa tým po vzore farizejov chvália, mysliac si, že sú niečo viac.
Samá sranda....
 

tak už som čítal ...

všelijaké ateistické srandičky pri vysvetľovaní Biblie, ale takú srandu, že Nezabiješ by malo znamenať príkaz k vegetariánstvu, či dokonca zákaz zabíjania komárov, tak na to nechytá asi žiadna z nich ...

a to som bol dlhé desaťročia ateistom a tiež som si zvykol robiť srandičky z Biblie ...
 

Vari je tam "Nezabiješ blížneho svojho"?

Alebo len všeobecne "Nezabiješ"?
Ak všeobecne, tak to platí na všetko...
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Mafia Fica a oligarchovia nedali ani cent, aby podporili občanov. 2 744
 2. Július Kovács: JUDr. Viera Kovačiková komunistka ako vyšíta a jej otec ŠtB a video protest pred GP. 2 346
 3. Július Kovács: Fico povedal po 12 rokoch "Pani redaktorka krajina je v riti!V totálnej riti!" + video 1 726
 4. Mišo Šesták: Strach z Rusov 955
 5. Juraj Paškuliak: Najhorší susedia sú chovatelia psov. Vytrvalo štekajúci pes vám zničí nervy 954
 6. Milan Resutík: Chudobný otec bohatých detí 700
 7. Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ : Ovčiarsky pes pohrýzol okoloidúceho, majiteľku už stihli obviniť. 587
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (14. - 20.8.1920) 584
 9. Marian Letko: Tragický týždeň pre popieračov Covidu 512
 10. Jozef Drahovský: Občas prichádzajú aj dobré správy o doprave v Bratislave 469

Rebríčky článkov


 1. Anton Uherik: George Soros a filozofia otvorenej spoločnosti
 2. Anton Uherik: Aj Národný bezpečnostný úrad potrebuje previerku
 3. Štefan Vidlár: Lukašenko song
 4. Marian Letko: Tragický týždeň pre popieračov Covidu
 5. Július Kovács: JUDr. Viera Kovačiková komunistka ako vyšíta a jej otec ŠtB a video protest pred GP.
 6. Olívia Lacenová: Kým americký dolár oslabuje, drahé kovy rastú...
 7. Miriam Studeničová: Skromnosť! Jediná možná cesta!
 8. Team Vallo pre Ružinov : Zvláštny nákup COVID - 19 rýchlotestov v bratislavskom Ružinove
 9. Jozo Peric: Čína zaznamenala rýchly rast peňažných zásob
 10. Adriana Boysová: Čo skrývame pod perinou?


Už ste čítali?