Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kresťania sú tmári (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4

Hodnoť

Kresťania (až na výnimky,

ktoré sa v SK nevyskytujú) vraždenie Jahvehho vyhlasujú za najvyššie dobro.
Čo je, samozrejme, veľmi nebezpečné.
Preto kritika.
 

Veľká noc je tiež o vraždení

a nie vraj povätenie prvorodených! . Približovali sa slávnosti nekvasených chlebov, ktoré sa nazývajú Veľkou nocou. Luk. 22 : 1. Šesť dní pred Veľkou nocou prišiel Ježiš do Betánie. Ján 12 : 1.
Aj uvedené citáty z Nového Zákona prezrádzajú, že židia pred dvetisíc rokmi tiež prijímali význam dvoch veľkých slov automaticky a prehliadali pôvod ich vzniku. Konštruktérom židovského náboženstva, samozrejme tiež nepasoval do ich diela obra obraz boha ako neľútostného bojovníka a pomstiteľa. Tento hrozný obraz mal možno opodstatnenie v časoch, keď Mojžiš a jeho nástupca Jozue krvavo zaberali kenaanskú zem(Palestína), ale v časoch civilizovanej Judei, takýto boží obraz prekážal. Židia preto ani nemali dôvod prieť sa s kresťanmi o „značku“ svojho sviatku a prenechali im ju. Ostal im ich Pesach a kresťanom Veľká noc. Pesach, najvýznamnejší židovský sviatok a kresťanské Veľkonočné sviatky dnes spája len to, že ich veriaci slávia v rovnakom čase. Odpoveď na to, prečo židia a ani kresťania „nešpárajú“ do významu dvoch slávnych slov, dáva samotná Tóra: Takto hovorí Hospodin: O polnoci pôjdem prostriedkom Egypta. A pomrie všetko prvorodené v zemi Egyptskej… V tú noc istotne pôjdem po zemi Egyptskej a budem biť všetko prvorodené…. od človeka až do ***** a nad všetkými Egyptskými bohmi urobím súd: Ja Hospodin. A bude vám ten deň na pamiatku a sláviť ho budete…. Vezmete tiež zväzoček tŕstia a omočíte ho v krvi… a pomažete ňou nad dverami … z vás potom nikto nevychádzaj z dverí domu svojho až do rána. Lebo pôjde Hospodin aby bil Egypt a kde uzrie krv nad dverami, preskočí tie dvere… Preto chrániť budete vec túto a za ustanovenie bude na veky aj synom vašim. … Potom poviete: Obeť Fáze je toto pre Hospodina, ktorý pominul domy synov Izraelských v Egypte, keď bil Egypt… Stalo sa potom o polnoci, pobil Hospodin…. A keby sa opýtal syn tvoj potom a povedal: Čo to je ? vtedy povieš jemu: Rukou silnou vyviedol nás Hospodin s Egypta, z domu služby. Lebo keď sa bol zatvrdil Faraón a nechcel nás prepustiť, pobil Hospodin všetko prvorodené v Egypte, od prvorodeného s ľudí až do prvorodeného z dobytka. a z tej príčiny ja obetujem Hospodinovi všetky samce otvárajúce život, ale všetko prvorodené zo synov svojich vyplácam peniazmi. Maj to teda ako znamenie na ruke tvojej, ako náčelník medzi očami tvojimi…..
2. Moj. 11 : 4+5. 12 : 12+22+23. 13 : 14 –16.
 
Hodnoť

toto je neuveritelne

napisete xenofobny clanok kde zase raz vyjadrite svoju moralnu nadradenost a pohrdanie voci tym, ktori nezdielaju vas svetonazor (aj ked laskavym tonom) a stale sa cudujete kde sa berie ta nevrazivost.....
 

<< < 1 2 3 4

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 220
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 42
 3. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 31
 4. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 29
 5. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 19
 6. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 18
 7. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 18
 8. Martin Šuster: Ide plošákom sploštiť krivka? 16
 9. Jaroslav Vidan: Nemáte toho už dosť ? 16
 10. Elena Antalová: Marečku, už mi pero nepodáte... 16

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?