Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Boh nie je. Ale aj tak v neho neverím (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Najprv tvoje pokrytectvo: "niekto na veci iný názor ako ty, ešte neznamená že je hlupák" "prepáč toto mi príde hlúpe" Keď hovorím o hlúposti, nie je to preto, že je to iné, ale preto že je to hlúpe. "kde na cirkevných dvoroch", na cirkevných dvoroch? Cisárske a královské dvory boli cirkevné? Pretože minule som sa dozvedel, že s cirkvou nemali nič spoločné, hlavne keď vyhlasovali vojny, či vykonávali rozličné zverstvá. Vieš si predstaviť niekoho, kto by povedzme v 16. storočí vyhlásil, verejne, že je neveriaci? Ľudia boli zabíjaní, keď PRELOŽILI vetu z Biblie trochu odlišne ako bolo zvykom. Ateisti, či nekresťania boli v tom najlepšom prípade zneuctený a vyhnaný, zbavený majetku a to iba preto, že mali iný názor. Áno, v tej dobe boli všetci veriaci, ale tak ako dnes, skutočne tomu verili iba najviac šialený.
Alias.Aliasov
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > >>

Alias, to aj dnesny veriaci akademici

su podla teba hlupaci ?
Aj milioni cinanov ( a iny ) co uverili v DNESNEJ DOBE pod natlakom este stale trvajucej komunistickej diktature su vsetci hlupaci ?

Na margo umelcov v minulosti ze verili pod akymsi "natlakom " je tiez pekne nezmyselna volovina !
Ze by tak silne charakteri a genialni ludia zapredali svoje duse za tanier gulasu ako za socializmu sa mi zda skor zvratene .....
to by potom skladali diela na ospevovani svojich vodcov a chlebadarcov ako na Boha a vieru - tym panom by to skor lichotilo - nemyslis ?
a potom by nam ti spickovi ludia zanechali o tom svedectva ze ako boli "donucovany verit "....
Ano, boli casy ze takmer kazdy veril aj nasi predkovia uverili Bohu a DOBRE robili, mna vzdy desi myslienka ze co by bolo s nami keby sa dali zviest napr. tatarom, turkom, rimanom a pod. smerom este chvala Bohu ze si zachovali vieru
pocas tej komunistickej tyranie ...
Ja osobne by som sa hanbil chodit po ulici keby moji predkovia boli komunisti !
 

 

Ano, sú. Vzdelanie a inteligencia nemajú medzi sebou rovná sa.

Aha, kľačať na kolenách a ďakovať súdruhovi tajomníkovi je úplne iné ako kľačať na kolenách a ďakovať neviditeľnému čarodejníkovi?

Neboli komunisti? Super. Takže ľudáci. Nie až tak super.
 

3/3

miliony ludi uverili hluposti o tom, ze im kusok plastu na ruke doda energiu, zlepsi zdravie atd atd. A boli medzi nimi aj sportovci, herci aj uplne bezni ludia. Co z toho vyplyva? Ze ludska hlupost je nekonecna a aj ked dany jedinec nemusi byt hlupak vo vsetkych oblastiach svojho zivota, moze to byt dokonaly hlupak v niektorych.

Mame kopec veriacich vedcov-odbornikov. Vo svojej oblasti mozu byt aj geniami. Ked sa ale zacnu vyjadrovat k otazke viery/boha a nepouzivaju pri tom rovnake principy a postupy, vdaka ktorym sa vypracovali k statusu genia v danej oblasti, tak ich s kludom na dusi mozme prehlasit za hlupakov, ak svoj nazor zverejnuju ako fakt/dokazanu vec. ak to predostieraju ako svoju vieru, je to ich sukromna oblast zivota. akonahle svoj nazor predostieraju ako "teoriu" a podkladaju ju prakticky nicim iba svojim statusom z uplne inej oblasti, tak vzhladom na to , ze by uz mali vediet ako to chodi v oblasti vedy, si zasluzia byt v danej oblasti vyhlaseni za hlupakov.

99,9% ludi kedysi nemalo na vyber tomu comu bude verit, aspon navonok nie. Vyhlasit sa za neveriaceho - rovnalo sa socialnej a spolocenskej samovrazde a niekedy aj telesnej, ak teda uvazujeme v rozsirenej rovine ked clovek umyselne urobi nieco co sposobi jeho smrt (aj ked v rovine zakona by to bola samozrejme vrazda).
V odpovedi pre violinmakera - neexistuje absolutne ziadny dokaz, ze vsetci svoje diela vytvorili preto, ze boli veriaci alebo zeby ich viera/boh im dodali talent. (Uznavam, ze par diel venovanych otazke viery/bohu ukazuje na to, ze par veriacich skutocne tvorili pre svoju vieru, stale to nie je dokaz, ze by netvorili rovnako pekne veci, keby veriacimi neboli).
Australak ty trt vies o tom aka bola vtedy doba a podmienky a o tom ake asi mali ti ludia charaktery. Kolko z nich bolo bohemami, zili zhyralim a absolutne "nekrestanskym"zivotom, trpeli dusevnymi poruchami a ovela castejsie pohlavnymi chorobami :)
Taky Edison je povazovany za genia a pritom to bol celkom kvalitny ***** zenuci sa za peniazmi a koli nim bol schopny potopit vynalezy a teorie , ktore mohli dodat ludstvu viac slobody a bol schopny kradnut napady svojim kolegom, pripadne podriadenym.
Tebe sa zda zvratene ze vtedy by zapredali dusu? A co sme vtedy mali modernejsiu a vyspelejsiu spolocnost? A kedy? V obdobi poddanych, otrokov a sluhov? Zartujes? :D :D :D
No vidis, ja sa nehanbim chodit po ulici aj ked moji predkovia boli stupencami jednej sekty, ktora napachala tolko zla na zemi a este aj pacha. Ty svoju vieru mas postavenu na uceni tejto setky a nerobi ti to absolutne ziadny problem. To je ako keby som si ja zobral ucenie komunistov a propagoval ho s tym, ze ale nie som komunista :D
 

Mňa nezaujímajú tvoje názory na cirkev,

veriacich , to už som si prečítal v desiatkach tvojich príspevkov, nedostal som odpoveď na to, kde berieš presvedčenie, že viera v niečo, negatívne ovplyvňuje kultúru v tomto prípade hudbu. Si schopný toto svoje tvrdenie aj niečim podložiť? Alebo sa zas vyhneš odpovedi, tým že tu budeš dookola písať o tom, aká je cirkev zlá. zlá. zlá.

Mimochodom pozri sa objektívne na svoje príspevky, stále potrebuješ za každú cenu útočiť, prečo? Ja Ti nenadávam, neponižujem ťa, nepíšem Ti že si hlupák, šialenec, prečo to máš za potrebu Ty? Niekto Ti ublížil, niečo sa Ti nepodarilo ako si si predstavoval, že si to potrebuješ na niekom vybíjať?

Takže podľa teba, viac ako 6 miliárd ľudí sú hlupáci, šialenci, ktorý nemajú právo na nič, lebo v niečo veria, tak si to myslel ? Miešať sa do politiky, zákonov, kultúry, umenia, medicíny atď. majú právo podla Teba vôbec žiť ? Nechceš všetkých veriacich poslať do plynu ? Veď na čo tu sú, keď sa na nič nehodia.

To je Tvoj názor? Tak si predstavuješ tento svet?
 

 

Zle čítaš. Ja hovorím, že cirkev je zlá a viera je hlúpa.

Ano, každý kto verí v nadprirodzené bytosti, je hlupák. Áno, nechcem, aby sa ľudia ktorý v toto veria, boli súčasťou verejného života. Nie, nemám potrebu ich zabíjať, zabíjanie ľudí za iné názory je doménou tých, ktorí sa pokladajú za vyvolených bohom.

Nechcem, aby niekto kto verí v bociana pracoval v nemocnici ako pôrodník.
Nechcem, aby niekto kto verí, že na konci dúhy je zlatý poklad robil účtovníka.
Nechcem, aby niekto kto verí, že magická básnička dá dole z človeka zodpovednosť za jeho zlé skutky, rozhodoval o morálke.

A svet si predstavujem tak, že ho budú riadiť ľudia rozumu a empatie, na základe logiky a poznatkov reality, pre prospech všetkých. Budú to ľudia, ktorí sú slobodný a ktorý chápu vzácnosť okamihu a jeho vplyv na budúcnosť. A to ľudia na kolenách pred umučeným rezbárom na paličke, nie sú.

Nie, nič si nevybíjam. Iba obhajujem svoj názor za pomoci faktov a logiky, proti myšlienkovej prázdnote a frázam.

Ako negatívne ovplyvňujú kultúru? inimálne tým, že ju používajú na propagáciu svojej amorálnej ideológie.

A na záver. Nebuď znovu pokrytec. Ja aj ty sme subjektívne bytosti, nemôžeme zaujať objektívny pohľad, ani keby sme veľmi chceli. Tvrdiť opak je znovu iba klamstvo.
 

Toto myslíš vážne?

" Nechcem, aby niekto kto verí v bociana pracoval v nemocnici ako pôrodník.
Nechcem, aby niekto kto verí, že na konci dúhy je zlatý poklad robil účtovníka.
Nechcem, aby niekto kto verí, že magická básnička dá dole z človeka zodpovednosť za jeho zlé skutky, rozhodoval o morálke. "

To si myslíš, že toto charakterizuje veriaceho? Prepáč, pokiaľ áno, nemáš ani najmenšieho šajnu, kto to je veriaci, ak toto považuješ za fakty, tak už sa potom v Tvojom prípade, ničomu nečudujem.

Prepáč ale ďalší Tvoj "skvost"

" Ako negatívne ovplyvňujú kultúru? inimálne tým, že ju používajú na propagáciu svojej amorálnej ideológie. "

Aj toto myslíš absolútne vážne?
 

 

Nie, nemyslím to vážne a áno, pochopil si, čo som tým chcel povedať. :)
 

Re: "Si myslíš, že toto charakterizuje

veriaceho?"

Áno, presne toto charakterizuje kresťanov. Totiž oni sami seba tak charakterizujú svojimi vyjadreniami....
 

 

Boľševické myslenie ešte nevymrelo.
"Ano, každý kto verí v nadprirodzené bytosti, je hlupák. Áno, nechcem, aby sa ľudia ktorý v toto veria, boli súčasťou verejného života."
Veriaci boli komunistami považovaní za tmárov a spiatočníkov...
"Nie, nemám potrebu ich zabíjať, zabíjanie ľudí za iné názory je doménou tých, ktorí sa pokladajú za vyvolených bohom."
V 20. storočí bola tá doména ateistam vážne narušená... to by niekto, kto sa opiera o fakty, mal vedieť. :)
 

 

Nielen komunistami. Poukazovanie prstom na chyby v myslení a uvažovaní veriacich siaha až do antického Grécka.

Nie až tak ako si myslíš. Prvá svetová vojna ide na konto hlavám cirkví (ruský cár) a vládnucej triede s vysokou podporou cirkvi (Francúzsko, Nemecko, Rak-Uh). Fašizmus mal kresťanské korene (Taliansko, Španielsko, Nemecko), Stalin sa za Boha pasoval sám. Občianska vojna v Irsku bola nábožensky motivovaná, rovnako ako problémy na Balkáne. Bolo by dosť kruté porovnávať počty obetí, ale myslím si, že ateizmus by neviedol. Do toho by samozrejme musel byť zarátná aj Azia s komunistami v Číne, Potsom (ktorý spolupracoval s miestnymi budhistami). Japonsko bolo silne šintoistické, USA kresťanské, Anglicko anglikánske.

ÁNo, opieram sa o fakty a viem o čom hovorím.

Mal si pravdu, skutočne nebolo za čo.
 

 

Aha.. V podstate tvrdíš, že 1, sv. vojnu má na svedomí Vatikán, ktorý podporoval katolíckych veriacich v boji proti iným katolíkom... v tom máš asi prvenstvo... gratulujem :). A na takom Balkáne nebojovaloi Srbi prot Chorvátom, ale predovšetkým pravoslávni proti katolíkom, že?
Fašizmus mal kresťanské korene? Preto Mussoliniho cháska prenasledovala katolíkov a Mussolini nemal RKC v láske? Preto boli za Hitlera poslaní do koncentrákov tisíce kňazov a mníchov? Na koho stranu by si sa pridal, keby si bol katolík v španielskej občianskej vojne? V masakrách španielskej občianskej vojny zahynulo niekoľko desiatok násobne viac ľudí, ako počas 400 ročného pôsobenia španielskej inkvizície.
Nájdi mi Stalinov výrok, v ktorom sa prehlasoval za Boha. Ja ti nájdm jeho výrok, v ktorom tvrdil, že je ako cár. Pletieš si kult osobnosti s náboženstvom. Stalin aj Lenin boli ateisti, o tom niet sporov.
Občianska vojna v Írsku bola nábožensky motivovaná? To je zase nejaká novinka.. myslel som, vieš to aj nejako argumentačne podporiť?
Ak použijem tvoj spôsob argumentovania, tak výrazný pokrok, ktorý veda dosiahla nastal vďaka tomu, že drvivá väčšina vedcov v histórii boli veriaci hlupáci?

Ateizmus v počte obetí vedie... zabiť toľko ľudí ako v 20. storočí v minulosti totiž ani nebolo možné. Napr. krížové výpravy s inkvizíciou majú na svedomí rádovo stovky tisíc obetí... to dokázal prekonať už Lenin.
 

 

Zase klameš. Napísal som, že 1.sv je na triku veriacich, nie Vatikánu. Ruský cár bol hlavou pravoslávnej cirkvi, ostatní panovníci boli tiež (aj) vysoký cirkevný hodnostári zo špeciálnym postavením. Ako sám tvrdíš, všetka populácia bola veriaca.

Tvrdiť, že Španielsko, Taliansko a Nemecko boli a sú ateistické krajiny, to veru chce pevné nervy a prázdnu hlavu. AKo vidím, máš obidvoje.

Stalin vyštudoval seminár. SKutočná ateista od srdca.

Hitlerova prvá zmluva bola s Vatikánom. Bola o spolupráci. V Mein Kampfe hneď na úvod píše, že koná Božie dielo. Na opasky vojakov nechal vyraziť "Boh je s nami". Lepšieho ateistu si ani neviem predstaviť, rovnako ako jeho vojakov, kde bolo 95-98% kresťanov.

Áno, írsko bola náboženská záležitosť. Vieš ako sa na ulici identifikovali? Priložili ti pištoľ k hlave a spýtali sa ťa, či si katolík, alebo protestant. Opät, ty to prisúdiš ich ateizmu. Človek so zdravou mozgovou chémiou tak neurobí.

Veda dosiahla pokroku keď cirkev bola zbavená monopolu na informácie a vzdelanie. Potom sa pomaly začalo objavovať, čo antické Grécko dávno vedelo a čo mnísi tak usilovne pálili a zakazovali a ukrývali pre... inými mníchmi. Od teórie atómov až po justičný systém, 1500 rokov sme čakali, aby kresťanské besnenie aspoň trochu utíchlo a my sme mohli pokračovať.

To by si musel dokázať, že zabil viac ako krížové výpravy. Ak zabijem 10% populácie z 1 milióna a 10% populácie z 3 miliárd, čísla sú rozdielne. A to neberieme do ohľadu lepšie zbrane. Napr. tie atómové hlavice, ktoré ako ty tvrdíš vymysleli kresťanský vedci a zhodili kresťanský piloti na príkaz kresťanského prezidenta. Pochybujem, tiež že budeš počítať veci ako kanadský holokaust konaný katolíckymi kňazmi na indiánskej populácii, kde malé deti doslova hádzali do pecí, alebo utýrali hladom.

Nezabudni vytiahnuť hladomor v Ukrajine, ktorý spôsobil Stalin a potom potichu zabudni na hladomor Na Balkáne po 1.sv vojne, epidémiu čierneho kašľa v Španielsku a v Nizozemsku, či kolonizáciu Južnej Afriky a východnej Ázie. Hádaj kým (tip: ateisti, ani komunisti to neboli).

A ak sme pri tom Balkáne, posledná občianska vojna bola politickou záležitosťou. Pretože katolíci, pravoslávny a muslimovia už nevedeli čo od ekumenickej radosti robiť.

Uff, som sa rozpísal. Predpokladám, že si nepochopil, ale to nevadí. Možno. Raz.
 

 

Kto v 1. svetovej vojne a všetkých vojnách predtým nebol veriaci?
Tvrdiť, že členom nejakej organizácie sú kresťania a tvrdiť, že organizácia má kresťanské korene je obrovský rozdiel.
Stalin vyštudoval seminár... podľa teba každý, kto vyštuduje seminár je bohabojný veriaci... Kremeľ musel byť plný krížov, ikon a na každom stole bola biblia. Čo tie státisíce kňazov a mníchov v gulagoch Toto sa na argument ani nepodobá.

Vyzerá, že, čo sa týka histórie, si analfabet. Hitler sa rád odvolával na Boha, pretože Nemci boli veriaci, vrátane vojenských špičiek. Got mit uns nedal na opasky Hitler.. tento nápis sa na opaskoch objavoval už za 1. sv. vojny. Čo sa týka konkordátu, Vatikán takéto zmluvy uzatváral bežne z jednoduchého dôvodu.. potreboval udržiavať so štátmi diplomatické styky. Nejako si prehliadol 55 protestov pápeža, kritiku Tisa a aktívnu protinacistickú politiku Vatikánu... nehodí sa ti to?

http://en.wikipedia.org/wiki/I...
Slovo katolík je ve celom texte len dvakrát, divné na náboženský konflikt. Doporučujem prečítať.

Tvoju teóriu o vedeckom pokroku dosť nabúrava kresťanská Byzancia a veriaci vedci. Tvoja veta o 1500 ročnom čakaní vyznieva humorne, vzhľadom na absenciu čakajúcich.

"Výsledkom červeného teroru bolo 13 000 000 mŕtvych (5 000 000 zomrelo hladom), 2 500 000 deportovaných a 1 500 000 emigrantov. Počet obyvateľov Moskvy sa znížil na polovicu a Petrohradu o 2/3. 86 % pracujúcich robilo v poľnohospodárstve."

Počet obetí španielskej inkvizičných procesov pravdepodobne nepresiahol veľmi číslo 2000 (info na základe výskumov v archívoch. Keď sa pozrieš na demografiu oblastí pôsobenia križiakov, počas krížových výprav nijako zvlášť nezakolísala (Žilo tam necelých 20 000 000 ľudí). Armády mali rádovo tisícky až desiatky tisíc vojakov, známe masakry sa k miliónu zďaleka nepribližujú. Počet obetí v Nemecku počas honu na čarodejnice sa odhaduje na 100 000, ale tie neboli až tak celkom prácičkou inkvizície. Križiaci mali totiž záujem na tom, aby mali nejakých poddaných a inkvizícia mala súdy s pravidlami na rozdiel od Lenina.

Atómové hlavice sa montujú na rakety, na Hirošimu a Nagasaki boli zhodené atómové bomby. Mimochodom nikde som ich nespomenul, takú hovadinu by som nevypotil. Tie bomby boli použité vo vojne, ktorú vyvolali Japonci. Lenin, ako iste vieš atómové zbrane nemal a na teror vojnu nepotreboval.

Desiatky miliónov obetí po svete bolo výsledkom toho, že ateisti "riadiaci sa vedou a rozumom" sa nevpratali do kože..
 

 

http://alamoministries.com/con...
Tu máš ukážku aktívnej protinacistickej politiky vatikánu.

Jo, v gulagoch ateisti neboli.

"inkvizícia mala súdy s pravidlami na rozdiel od Lenina"
Jo, pravidlo, že všetko priznané bez mučenia nie je pravdivé. Utrpné právo sa to volalo.

Hon na čarodejnice nebol prácou inkvizície. Maleus Maleficarum pravdepodobne písal ateista, na základe ateistickej knihy.

Tie bomby boli použité vo vojne, ktorú vyvolali Japonci. Šintoisti proti kresťanom. Oh nie, ty ma ideš presvedčiť, že Amerika 40-tych rokov bola ateistická a krajina, ktorá sa modlila k cisárovi ako žijúcemu bohovi tiež.

Hladomor v Rusku spomenieš, hladomory vo zvyšku Európy nie. Ale prečo, mal by si, však celá Európa bola ateisitcká, hlavne hlavy štátov.

A na záver k tomu vojnovému Vatikánu. Všetci komunisti boli v 49-tom exkomunikový (všetci, kompletne, bez výnimky). Z nacistov bol iba jeden, Goebbels, pre svoj zločin najhroznejší z najhroznejších. Za manželku si zobral protestantku.

A áno Tiso.

Pristupuješ k realite ako k čitaniu Biblie. Vynechám tieto tri kapitoly, budem ignorovať tamtých 248 prikázaní, ale tých 10 znie celkom dobre. Toto sa ma netýka, hento bude celé metafora, ale tieto dve vety sa mi páčia. Aha, pozrite, keď vynechám všetko zlé, bude to dobrá kniha.

Aha, keď budem ignorovať všetko zlé, čo veriaci urobili, budú to celkom dobrý ľudia.
 

 

Kúpil si si leporelo? :)

Zožeň si číslo Historickej revue, z minulého roku o pápežoch, nájdeš tam niečo aj o politike Ríma voči nacistom.
O fungovaní inkvizície si tiež môžeš niečo dohľadať, ak nie si analfabet. Podľa archívnych záznamov bolo k mučeniu pristúpené asi v 1,5 - 2 % prípadov. Podobné to bolo s odsúdenými na smrť. Ak by si mal vtedy preed nejaký súd, najväčšiu šancu vyjsť so zdravou kožou by si mal u inkvizičného. Svetské súdy sa zďaleka tak nemaznali, paletu mučiacich metód mali omnoho krutejšiu a pestrejšiu (toto si môžeš overiť aj na internete :)).
Maleus Maleficarum bola 4 roky po vydaní inkvizíciou odsúdená... tiež si to môžeš overiť.

Japonci viedli vojnu kvôli zdrojom surovín a nie kvôli náboženstvu, tiež sa to dá overiť.

O hladomoroch už tliachaš. Bibliu som nespomenul. Tvoj prístup je taký, že napr. Japonci viedli náboženskú vojnu, pretože boli šintoisti proti kresťanským Američanom. Ignoruješ fakt, že aj v Japonsku bolo dosť kresťanov (paradoxne napr. aj v Nagasaki). V napadnutých krajinách mali prevahu iné náboženstvá, ako kresťanstvo, Japonci si to rozdali aj s Čínou, alebo ZSSR, postupovali na Indiu. Veriacich chceš sám zbaviť ich práv (napr. miešať sa do verejného života). Ty ich proste nenávidíš, hoci sám si žiadnu krivdu od nemohol zažiť.
 

 

Si ty ale hňup.

Hovoríme o veriacich, čo zahŕňa akékoľvek náboženstvo.

Komunisti tiež nebojovali kvôli ateizmu, ale pre suroviny a preto, aby prežili. Paradoxne, keby Stalin nebol také amorálne zviera ako bol, ani jeden z nás tu nie je. Teda, ja určite nie, keďže moji predkovia neboli ľudáci, nearizovali a nehajlovali na námestiach pred katolíckym kňazom.

Dokázal som ti, že veriaci nie sú mierumilovný a vraždia, kradnú a znásiľňujú a nenávidia. Celé naše dejiny sú pres ne o tom.

A nie ja veriacich nenenávidím. Som z ich pokrytectva zhusený a z ich klamstiev znechutený.
 

 

Toto je tvoj výrok, že? "Konkrétne máme problém, že ľudia, ktorí veria na rozprávkové bytosti a pre ktorích je riešením v mnohých situáciách magická básnička sa snažia riadiť tento štát a negatívne ovplyvňovať vzdelanie, kultúru, či medicínu. Napríklad."

To slovo "negatívne" ma v ňom zaujíma. Vieš my vysvetliť, aký je rozdiel medzi "negatívnym" ovplyvňovaním zo strany veriacich a zo strany ateistov? Ja som ti myslím dokázal, že to vraždenie nemá nič spoločné s vierou... sú ho plné dejiny bez ohľadu na náboženstvo. Vieš my vysvetliť, čo ťa vedie k použitiu slova "hňup" na diskutéra, ktorý sa snaží normálne diskutovať? :)

Viera sa nedá oprieť o dôkazdy. Keď niekto dokáže existenciu nejakého Boha, už to nebude viera. Klamstvá a pokrytectvo nie sú výsadou veriacich, s tým iste budeš súhlasiť. Preto by som ti doporučil bojovať s týmito neduhmi bez ohľadu na vieru a nie zameriavať sa na úzku skupinu ľudí. :)
 

1/3

Och joj.
Zase jeden co ani len netusi co to je ateizmus a ako ateizmus nemoze mat na svedomi ziadne obete.
Prosim, ukaz mi jeden logicky sled ako sa dokazes dopracovat k podpore amoralnosti, vratane vrazdy, z postoja "chyba mi viera v nadprirodzeno, pretoze nie je dostatok dokazov pre nadprirodzeno". Pretoze nic ine ateizmus nie je. Je to postoj k jednej jedinej otazke.
Kedze ty v roku 2014 netusis co to je ateizmus, tak ti povojnovi kabatnici to uz toboz netusili.
V predvojnovej populacii bolo 99.9% obyvatelstva veriacich v rozne viery. Tito veriaci tvorili pluky nacistov-fasistov ako aj pluky na opacnej strane barikady. Sem tam sa tam mohol kludne pripojit aj nejaky ateista, ale tych bolo tak zalostne malo a navyse neboli vobec organizovani, ze nemohli mat ziadnu moc a absolutne ziadny vplyv na udalosti dejin pred a povojnove. Neexistovali ziadne zbrane hromadneho nicenia , ktorymi by mohli nejaku moc ziskat nad masou oviec, ktore poslusne vrazdili, kradli, znasilnovali a mucili miliony ludi.
Po vojne kopec veriacich prevratilo kabat a vyhlasovali sa za ateistov, ale nemali ponatia co to vlastne znamena. Rovnako ako to nemas ponatia ani ty dneska a kopec dalsich veriacich. To ze sa prehlasovali za ateistov neznamena ze nimi boli. rovnako ako po prevrate prevratili kabat spet a znova z nich boli veriaci.
Je kludne mozne ze aj tych par desatin percent ateistov, ktori vtedy realne existovali sa dopustali precinov. Nedopustali sa ich ale na zaklade ateizmu, lebo take nieco nie je mozne. Kedze ateizmus nie je ideologia, neobsahuje ziadne dogmy ani prikazy, neda sa z neho logicky vyvodit podpora amoralnosti.
Zato z takej krestanskej viery ktora podporovala neznasanlivost, vytvarala urcitu "vyssiu" rasu/kastu/triedu a priamo v biblii ma podporu a prikazy na vrazdu, sa podpora amoralnosti da vyvodit velmi jednoducho.
Stale to nie je dokaz, ze veriaci robili dane amoralnosti na zaklade svojej viery. Mozme povedat, ze ich viera im v tom ale nezabranila a podporovala ich.

Takze este raz, ateizmus nemoze mat na svedomi ani jednu obet. Ateisti ich par na svedomi mozu mat. Ale nemaju ziadnu sancu sa vyrovnat tym milionom, ba mozno miliardam, obeti, ktoru za dobu existencie roznych vier a nabozenstiev maju na svedomi veriaci.

Takze k tvojmu prispevku nizsie "Desiatky miliónov obetí po svete bolo výsledkom toho, že ateisti "riadiaci sa vedou a rozumom" sa nevpratali do kože.."
Je to len dokaz tvojej ignorancie. Tie desiatky milionov obeti maju na svedomi veriaci, potom veriaci vydavajuci sa za ateistov a niekde uplne na konci mozno par stoviek, max tisiciek obeti maju na svedomi ateisti. Ale nemaju ich na svedomi kvoli ateizmu.
 

 

Zbytočne dlhý elaborát. Ak dal katolík príkaz na prenasledovanie protestontov bola to záležitosť náboženská. Ak ateista cielene prenasledoval veriacich, to bolo podľa teba čo? Ani u katolíkov alebo protestantov nenájdeš v ich učení nič o prenasledovaní tých druhých a dialo sa to vo veľkom... Milióny obetí komunistických režimov je výsledkom viacerých faktorov, ktré sa v minulosti nevyskytovali.
Ja zastávam názor, že žiadna vojna nebola čiste náboženská a veľa sa za náboženstvo schovávalo. Ak by neexistovalo náboženstvo, našli by sa iné dôvody... história to potvrdzuje. 1. ani 2. svetová a veľa iných vojen nemalo s náboženstvom nič spoločné. Jeden arabský historik to celkom vystihol: "Ak by na Blízkom východe neboli moslimovia, ale kresťania, krížové výpravy by sa aj tak uskutočnili, len pod inou zámienkou." Ani kresťanstvo samo o sebe nikoho nezabilo. Niektorí pápeži v temnom stredoveku trestali prenasledovanie čarodejníc, pretože viera v ne sa považovala za pozostatok pohanstva. Ďalší ho neskôr podporili.
Kde si čítal, že som veriaci?
S bibliou na mňa veľmi nechoď, je to kniha písaná tak, že si ju každý vyloží, ako sa mu hodí :). Je to súpis legiend, dobovej propagandy, skutočných udalostí atď., ktoré boli zapisované za istým účelom. Keď chceš môžeme si rozobrať tie "príkazy na vraždu"... spomeň nejaké.
Viera veriacim v konaní amorálností nebránila, ale ani ho nepodporovala. Náboženstvo a jeho praktikovanie bolo vždy zrkadlom spoločnosti, z ktorej vzišli aj jeho autority. Doba temna (bola len v západnej Európe) nenastala kvôli príchodu kresťanstva, ale zaostalosti jeho nositeľov... Germáni mali k antike ešte ďaleko.

Môj výrok narážal hlavne na Lenina, myslím, že nie je ťažké dokázať, ako zmýšľal, je nepochybné, že bol ateista a vyslovenie nariadil boj (spočívajúci vo fyzickej likvidácii) s buržoáziou a cirkvou.
 

 

"Ani kresťanstvo samo o sebe nikoho nezabilo."

"Ja zastávam názor, že žiadna vojna nebola čiste náboženská"

Fuj!
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 352
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 76
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 57
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 49
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 37
 6. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 29
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 28
 8. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 26
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 24
 10. Jaroslav Vidan: Nemáte toho už dosť ? 23

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?