Kľúč k Bezákovi je v emóciách

Autor: Tibor Javor | 10.5.2017 o 10:28 | (upravené 10.5.2017 o 10:48) Karma článku: 3,93 | Prečítané:  1638x

Kľúč ku každému človeku je v emóciách. A to nielen v emóciách objektu jeho pôsobenia, či záujmu, ale najmä v emóciách jeho vlastných. A tu je práve ten problém. Ukázala to aj beseda Havrana, Radičovej a Bezáka.

Tréningy, kurzy komunikácie alebo aj vlastná intuitívna schopnosť pôsobiť na ľudí okolo seba stavia v princípe na emóciách. Presnejšie povedané na vzbudení požadovaných emócií. Všetko sa ale dá zneužiť. Najhoršie je, ak takto pôsobí chladný manipulátor.

Menej zlé je, keď poctivec, alebo prinajhoršom ten, ktorý sa za poctivca považuje, sa snaží pôsobiť na svoje okolie nasilu. Bez empatie, bez poznania súvislostí a bez znalosti, ako emócie fungujú. Ak tento jedinec navyše nechápe emócie vlastné, čoskoro narazí. Nielen na vrchnosť, ale najmä na vlastné ego.

A potom sa môže Havranovi vyplakávať, že „prežíva niečo, ako hľadanie vlastnej dôstojnosti," a že „tak veľmi chcel dobre a nebolo to prijaté“. Čo ale Bezákovi vadí na jeho statuse? Predsa koľkých manažérov vyhodili bez udania dôvodu! Veď svätenia mu ostávajú do smrti a ešte nie je taký starý, aby musel byť „na úrade“.

Náš farár kedysi jazdil na sanitke. Kardinál Korec opravoval výťahy. Páter António makal na stavbách. Apoštol Pavol šil stany a Ježiš Kristus bol tesárom. Čo teda bráni jeho emeritnej excelencii aby napäl svoje „fitkové“ svaly a zapojil sa do výrobného procesu? Či už niekde v logistike pre automobilku, alebo trebárs aj na stúpačke kuka-vozu, ako mu to odporúčal nebohý Srholec. A mohol by aj mestu žehnať!

Možno že práve tam je jeho miesto a tam bude cenný ako Róbert Bezák. Možno práve tam môže evanjelizovať práve tých najchudobnejších.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo musí Kiska vysvetľovať a kto je kto vo video kauze

Vysvetlenie žiadajú opoziční lídri.

Dobré ráno

Dobré ráno: Opozícia by mohla poskladať vládu aj bez PS/Spolu

Liberáli a konzervatívci. Čo sa môže stať po voľbách.

Komentár Zuzany Kepplovej

Kiska by mal povedať, že takto nie

Partnerom exprezidentova minulosť prekáža.


Už ste čítali?