Zachráňte psa Nera 2

Autor: Tibor Javor | 22.1.2016 o 12:51 | (upravené 25.1.2016 o 19:46) Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1858x

Dnes v noci bol mínus dvanásť. Vracal som sa o polnoci zo služobnej cesty. Nero spokojne spal vo svojej búde. Ráno odprevadil suseda Rada do obchodu a potom si sadol pred dvere a čakal na pani poštárku. 

Keď pani poštárka odišla, zožral granule, čo mu dal sused dôchodca, napil sa čerstvej vody a sadol si pred vchodové dvere do bytovky. Vyhrieval sa na slniečku a občas poštekol na okoloidúcich "votrelcov". Poctivo si strážil svoj parčík pred bytovkou, kde mal svoju búdu. Pozeral som na neho chvíľu z balkóna, na jeho krásnu lesklú srsť a "vyšportovanú" postavu.

Nero je teraz žiaľ už preč. Moja žena plače a sused dôchodca mi zlomeným hlasom telefonoval, že náš starosta po pol roku "začal konať". Prišiel s veterinármi zo "Slobody zvierat". Že vraj, keď toľko "vypisujeme na fejsbúk", sa musí zhostiť svojej povinnosti. Sused Štefan musel s ťažkým srdcom Nerovi zložiť reflexný obojok, veterinári mu dali niečo omamné, Nero sa zapotácal, spadol a odviezli ho. 

Iste je to lepšie, ako keby ho zrazilo auto, alebo keby ho nejaký neprajník, ktorých tu zopár bolo, otrávil. Veríme, že si ho niekto dobrý osvojí. No pre nás, čo sme ho vypiplali zo zúboženého stavu a poskytli mu aspoň trocha potešenia pre jeho "psiu dušu", je to veľmi ťažké. Už sme si "vytvorili puto", ako hovorí líška Malému Princovi. 

Nero nás už nebude večer čakať pred bránou a už sa na nás nepozrie svojimi hlbokými očami. Ostal nám na pamiatku jeho prvý obojok a jeho výstražné "Baf - wouuu..." doznieva ulicou. Jeho stopy na snehu čoskoro zmyje dážď.

O Nerovi som pred pár dňami napísal blog Zachráňte psa Nera . Je to bavorský farbiar, necelé dva roky starý. Rád a rýchlo sa učí, je milej povahy a s citom pre človeka. Len tých, čo mu prajú zle, nemá rád. Skúste si ho vyhľadať niekde v útulku. Potrebuje dobrého človeka, reťaz by bola jeho smrť. Má rád slobodu a hviezdy nad hlavou. Odvďačí sa vám. A dajte vedieť, či ste ho našli...

 

Post scriptum (25.1.2016 19:40)

Nero je v útulku v Bratislave v Lamači Polianky. Je veľmi smutný, ale návštevy prijíma!!

Dajte vedieť, ak si ho niekto osvojí. Má rád diétne párky a neúdený syr eidam. Nemá rád zlých ľudí, tých hneď odhalí. No, a problém bude trocha s obojkom. Ak chce niekto na neho "návod", ozvite sa. Radi pomôžeme...

 

Link na útulok:

http://www.slobodazvierat.sk/Obyvatelia-utulku.179.0.html?&tx_aecheers_pi1[page]=6

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?