Kto komu lezie do postele

Autor: Tibor Javor | 27.2.2015 o 15:53 | (upravené 28.2.2015 o 10:45) Karma článku: 10,21 | Prečítané:  2834x

Všetko je o sexe. Sex, ako nalacnejšia zábava, dnes vládne svetom. Hviezdy a hviezdičky ukazujú na obdiv svoje plastové vylepšenia a z každej obálky časopisu či denníka sa na nás povinne usmievajú tváre štrnásťročných modeliek. „Dovoľte nám sex“, kričia nemo oči „násťročných“ tínejdžerov, vysmievajúce sa s pohrdlivým úškrnom z „odborných" lekcií na základnej škole. Svet, a nielen západná civilizácia, žije v ošiali.

Cirkev v tomto "modernom" svete ťahá čoraz viac za kratší koniec. Ťahá za kratší koniec preto, pretože akoby berie „psovi kosť“. Stavia sa vieroučnými a morálnymi argumentami proti tým, ktorí vieru ani morálku nepotrebujú. Proti tým, ktorí sú marketingovou mašinériou sformovaní do jedinej beztvarej masy konzumného publika. Svojou argumentáciou ich neosloví.

Podľa atmosféry v slovenských médiách je kresťanstvo snáď tá najtmárskejšia tma možno od čias jaskynného človeka. Je to údajne životný štýl deformujúci osobnosť človeka, ktorý sa stáva bigotom neschopným existovať v súčasnom tabletovom svete. Berie mu slobodu a núti veriť nezmyselným stredovekým rozprávkam a vykonávať podivné rituály. Najviac však v porovnaní so životom "pravoverného ateistu" kresťanstvo „obmedzuje" v oblasti sexuality.

Hrádzou proti kresťanskému názoru na svet je „liberálna časť tribúny“ skandujúca heslo „bratstvo, rovnosť, sloboda“. No s kresťanmi sa „ani za Boha“ bratať nechce, slobodu si identifikuje najmä s možnosťou slobodne si zvoliť „kedy s kým a ako“, a za parameter „rovnosti“ považuje najmä ekvivalenciu ľubovoľných partnerských zväzkov. Teda, tak to vyzerá na stránkach a obrazovkách „mienkotvorných“ médií.

Pod povrchom všeobecného,  médiami tvoreného vedomia, sa ale skrýva usilovná nadpráca „genderových úderiek“. Výsledky tejto nadpráce  by ale určite spôsobili udivené pohľady aj u veľkej časti onej „liberálnej časti tribúny". Pravda, ak by si prečítali a dali do kontextu o čom všetkom sa hovorí v prijatej vládnej Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike.

http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=24253

Stačí si prečítať iba takzvaný „vlastný materiál“. Tu sa spomína slovné spojenie „rodová rovnosť“ na dvadsiatich ôsmych stranách  vyše desať krát. Vo všetkých možných súvislostiach, ktoré majú byť pretavené do záväzných zákonov.

„Rodová teória“ je vrcholne ošemetná vec. Ona totiž oddeľuje biologickú sexualitu človeka a zavádza akýsi pojem sexuality „virtuálnej“, akýsi „rod“ (gender), ktorý má byť nadstavbou sexuality reálnej. A ďalej tvrdí, že človek má mať možnosť si svoj „rod“ slobodne zvoliť, alebo zmeniť. A to všetko by malo byť podporené príslušnou legislatívou, zákonmi a učebnými osnovami. Bez ohľadu na stanoviská psychológov, sexuológov, či psychiatrov.

K akým absurdnostiam môže toto viesť je možné sa presvedčiť napríklad v jednej z „odborných“ prác uskutočnených na Masarykovej univerzite v Brne. Citujem:

Dvě pohlaví, dva gendery. Muž a žena. Dvojí měřítka, dvě sféry. Normalita a nenormalita. Lze tyto dualismy překročit? Lze je nabourat? Lze je zesměšnit? Lze je „fuckovat“? Gender fuck se snaží právě o takové nabourání genderové binarity a tím samotného genderu – explicitně si hraje s těmi nejsignifikantnějšími znaky a záměrně je přetváří, zesměšňuje, ubírá jim vážnost a tím je zpochybňuje. Provokuje. Vysmívá se. Irituje. Konfrontuje nenormalitu s normalitou. Vyzývá k reakci... Dá se říct, že gender fuck jde za hranice samotného genderu, ne pouze pravidel v rámci „mužství“ či „ženství“ – snaží se rozostřit hranice, kdy už to není pouze žena či muž, kteří dělají něco „nevhodného“, ale je to samotné „mužství a ženství“, co je zde zpochybňováno.

http://is.muni.cz/th/219897/fss_b/porkertova_hana_bakalarska_prace.pdf

Nie, nechcem počuť „trávu rásť“. No mrazí ma, kam až môžu viesť liberálne sny. Skutočne sa aj mne zdá, že genderová ideológia prerastá dnešnú spoločnosť ako rakovina. Nech si každý robí v spálni čo chce. Kým s tým nejde na ulicu, nezaujíma ma to. No prierezovo a systematicky naštartovať legislatívny proces v prospech zvrátenej genderovej ideológie je obludné. Nedokáže nikto, okrem „staručkej cirkvi“ povedať, že toto je už veľa? Nedokáže ona „liberálna časť tribúny“ vypískať rozhodcu a zastať sa „fair play“?

 

 

 

__________________________________________________________________________________

Poznámka pod čiarou pridaná 28.2.2015:  Prosím, nezamieňať si pojem "rovnosť mužov a žien" s pojmom "rodová rovnosť". Rodová teória nepracuje s biologickým pohlavím, ale s konštruktom "rod", ktorý nemusí byť na biologické pohlavie viazaný. Citujem z e-learningového kurzu rodovej rovnosti :  „Rod vyjadruje sociálne a kultúrne konštruovanú rolu, priradenú mužom a ženám. Je to súbor vlastností, činností a znakov, ako sa ako muži a ženy utvárame a prezentujeme. Rod sa formuje na základe výchovy, vzdelania, pod vplyvom prostredia, očakávaní, jazyka atď. a  je časom a kultúrami meniteľný. V tejto súvislosti však rozlišujeme pohlavie ako biologickú charakteristiku a tzv. „sociálne pohlavie", ktoré je akousi nadstavbou nad samotnou biológiou.“

V tomto blogu boli použité aj niektoré úryvky z mojich predchádzajúcich textov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner písal aj Dankovi, ten odpovedal zdržanlivo

Danko v komunikácii vystupuje rezervovane.

Komentár Zuzany Kepplovej

A môže sa to stať aj vám

Danko s Ficom zase strašili.


Už ste čítali?