„Štvavý list“ Konferencie biskupov

Autor: Tibor Javor | 2.2.2015 o 9:13 | Karma článku: 8,44 | Prečítané:  2239x

Tak, a je to vonku. Oficiálne a neodvolateľne. Verejne prečítané a oficiálne publikované. 

Dlho očakávaný pastiersky list Konferencie biskupov Slovenska k nadchádzajúcemu referendu o rodine je na svete. Predchádzali tomu všelijaké šumy a „zaručené“ správy o tom, ako bude tento list „rozoštvávať“ ľud obecný na Slovensku. Žurnalisti si už ceruzky strúhali a klávesnice povysávali. To aby na nich neostala stará špina.

List je vonku a... ani pes neštekne. Nie, že by som mal novinárov za psov, aj keď niekedy svoju obeť naháňajú ako pri neslávne známom „hone na líšku“. Žiaden komentár, teda aspoň do momentu písania tohto blogu. Že by tento list bol sklamaním?

Ako pre koho. Pre veriacich naozaj nič nového. Konzistentne zopakované staré známe stanoviská a vyjadrenia pápežov relevantné k danej téme, zopár citátov a paralela so Svätou rodinou. Nič viac, nič menej. Pekne bez vášní a pragmaticky. A ani raz sa nespomenulo slovo „homosexuál“, ba ani „špina“, či „zvrátenosť“.

Pre opačnú stranu e tento list ale prekvapením. Niet totiž na čo útočiť. Dokonca ani na pápeža, ktorého slovami je list ukončený: „Cirkev na Slovensku je v tejto chvíli a v tomto čase odvážna, bojuje za ochranu rodiny. Len tak ďalej! Odvahu!” (Audiozáznam z príhovoru pápeža Františka z 22. januára 2015.)

Celý list možno prečítať tu: http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-k-referendu-o-ochrane-rodiny

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?