Kresťania. Čudní to ľudia.

Autor: Tibor Javor | 15.12.2013 o 11:04 | (upravené 16.12.2013 o 8:14) Karma článku: 12,36 | Prečítané:  3105x

Takže ďalšia aféra odoznela a správa pani Edity Estrelovej o sexuálnom zdraví a sexuálnych právach bola v Európskom parlamente zhodená zo stola. Mimochodom, veľmi zaujímavé čítanie. No a ešte ani nedoznel jasot, či plač nad týmto výsledkom, a už sa chystá škandál ďalší. Nejaký vraj spolok rodín chystá referendum o pánovi Žubajíkovi a podobných osobách, interupcie nateraz vynechávajú. A za všetkým sú vraj kresťania. Čudní to ľudia.

Aby som sa nikoho nedotkol, budem hovoriť o kresťanoch s rímsko katolíckou príslušnosťou. O iných druhoch toho veľa neviem, a navyše, tí rímsko katolícki sú údajne najmilitantnejší a najtmárskejší. Ich zákerné úderky, nazývajúce sa rôznymi spoločenstvami, farnosťami, mimovládkami a biskupskými konferenciami, spriadajú konšpiračné plány proti slobode občana a voľby pohlavia partnera v spálni. A príde vraj ešte na horšie. Chcú hovoriť dokonca aj o odporúčaných polohách a revidovať Kámasútru, o jej druhom nevydanom diele s názvom Samasikutrá ani nehovoriac.

Ale srandu a sarkazmus bokom. Pozrime sa v akom svete žijeme my a naše deti. Nie, nechcem kritizovať, veď aj pre mňa sa stal po rokoch odporu smartfón zaujímavým spoločníkom. Áno, žijeme v dobe, keď pretechnizovaná spoločnosť ničí identitu jedinca, ktorý sa stáva iba profilom na fejsbúku. Žijeme v dobe, keď v novinovom stánku pre stovky polonahých titulných stránok nevidíte predavačku, keď technologickým vývojom internetu hýbu erotické stránky, keď kino je plné násilia a krvi, keď si mám vraj sám určiť, či som žena a či chlap a keď namiesto výchovy k materstvu sa čoskoro budú dievčatká v škole a škôlke učiť, ako si „to" majú šúľať zo strany na stranu.

Toto je dnešný štandardný svet. Nič proti nemu, tak to zrejme chcel Darwin a technologickí guruovia. Boha už netreba, nahradil ho nejaký bozón a Zarathustra by mal ďalšiu tému na filozofovanie.

Zakaz.jpg

A v tomto farebnom až dúhovom svete kdesi stále prežíva kresťanská menšina. Áno menšina, pretože o kresťanovi nič nehovorí kolónka v sčítacom hárku. Pripadá mi to pomaly ako v nejakej počítačovej hre. Potrebujete tri heslá, aby ste sa im dostali pod kožu, a keď ste tam, aj tak nepochopíte. Pozerajú na vás otvoreným očami a nejakým zvláštnym barokovým jazykom sa vám snažia vysvetliť veci, čo sú už dávno „od veci".

Spletajú niečo o manželskej vernosti a sexe iba v manželstve, v čase keď pojem manželstvo už dávno prešiel významovou zmenou a normálnemu štandardnému človeku už hovorí iba to, že je to akási historicky dávno prežitá ustanovizeň. Hovoria čosi o nenarodených deťoch v čase, keď sa v Európskom parlamente otvorene hovorí o prioritách potratovej politiky. Hovoria o dávno nemodernom zväzku muža a ženy, keď sa moderné štáty predbiehajú, ktorý čo najskôr uzákoní ako manželstvo zväzok s hocikým a hocičím. Bez urážky, ale taký ladyman so štvorkami hore a s tridsať centimetrovou vyšportovanou súčasťou dole je naozaj to hocičo.

Čo vlastne tí kresťania chcú? A čo si to vlastne dovoľujú? Veď aké majú právo vôbec hovoriť svoje predpotopné bigotné názory? A organizovať nejaké pochody? A ešte lobovať v parlamente a písať blogy? Veď to je už diagnóza, ako napísal jeden zo známych komentátorov známeho denníka. Sú to posto chorí ľudia, prinajmenšom čudní.

Otázkou však ostáva, čo s nimi. Stále sú tu a stále nedajú pokoj. Dioklecián to mal jednoduchšie.

 

 

 

 

P.S.: Len tak na margo pre tých, ktorí nepochopili: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sarkasmus


foto: (C) Tibor Javor  http://fotky.sme.sk/fotograf/7406/commandcom

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?