Komu slúži „dženderová ideológia“?

Autor: Tibor Javor | 22.10.2013 o 11:20 | (upravené 22.10.2013 o 13:42) Karma článku: 9,50 | Prečítané:  1464x

Zdá sa, že sa čosi vo svete hýbe. Materiálny dostatok privádza človeka k túžbe dopriavať si stále nové a nové pôžitky. Aj také, ktoré neboli spoločnosťou doteraz prijímané. A preto treba všeobecný názor zmeniť. Slúži tomu aj „dženderová ideológia“.

Nemusíme sa vracať do antiky, kde Amazonky úspešne pobíjali nenávidené opačné pohlavie, ani študovať Staré pověsti české, podľa ktorých podobnú partiu poznali aj v českej kotline. Obzrime sa trocha do minulosti nie príliš dávnej. Do minulosti totalitnej.

Totalitou, ktorá je nám stále akosi blízka, bol komunizmus. Ten postavil teóriu o rodine „z hlavy na nohu“ a v podstate rodinu zrušil. V sovietskom Rusku bolo  štandardné manželstvo nepotrebné, potraty úplne povolené a nejakej sexuálnej morálke nebolo možné vôbec hovoriť. Často sa žilo v skupinách a striedanie partnerov bolo priam žiadúce. Žena mohla rozhodovať o svojom tele ako chcela. A keď sa predsa len rozhodla dieťa porodiť, vtedy sa štát postaral. Jasle, škôlky, štátna starostlivosť. No a keď veľmi chcela, boli tu prestávky na dojčenie. Žene nič nebránilo v rozvoju jej kariéry. Akej však?

Kariéry ženy traktoristky, ženy žeriavničky, robotníčky, či policajtky. Žena sa stala lacnou pracovnou silou pri budovaní svetlých zajtrajškov. Čoskoro však si komunisti uvedomili, že s rozkladom klasickej rodiny nastáva rozklad štátu a Stalin potraty zasa zakázal a pokúsil sa vrátiť rodinu do normálu. Pár rokov, kým sa demografická krivka neotočila, to aj vydržalo.

Zdá sa, že dnes prežívame priam sureálnu „dženderovú revolúciu“. Komu to ale všetko slúži? Demografickému rozvoju určite nie. Stokrát by som sa cítil ženou, dieťa neporodím. A nech by sa sto krát „dženderistky“ cítili rovnoprávne z mužmi, prácu v nováckych baniach nezvládnu.

K čomu to teda všetko slúži? Nezaváňa to tak trocha oným „flower power“ sovietskeho Ruska? Nejde tu vlastne o zbavovanie sa zodpovednosti za svoje sexuálne správanie preberaním „naoko“ zodpovednosti pri rozhodovaní o svojom tele? Nejde tu vlastne o hedonistické uprednostňovanie vlastnej rozkoše? Nech to stojí, čo to stojí! Veď ten zhluk buniek je vlastne len biologickým odpadom.

Ťažko sa číta výpoveď jednej ruskej matky, ktorá popisuje dosiahnutú úroveň „dženderovej revolúcie“ v Nórsku. Neveríme! Je to určite prehnané a podávané cez prizmu „tradičného“ ruského myslenia? Alebo nechceme veriť preto, lebo v každom z nás drieme sebec, ktorý čaká iba na príležitosť? Alebo nechceme počúvať, pretože by sa nebodaj zobudilo aj naše vlastné svedomie?

A plíživo nastáva ďalšia totalita.

 


 


Čítajte aj: http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/339904/Co-nam-vadi-na-desatore.html


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Krajcer: Najväčšiu podporu v koalícii má Rezník, zaujímavá je kandidatúra Ruttkaya

Exminister kultúry pre SME hovorí, že aj koaliční poslanci ho presviedčali, aby kandidoval.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Hráčov NHL mohla odradiť zlá skúsenosť.


Už ste čítali?