Keď Diabli diablia, diváci sa divia...

Autor: Tibor Javor | 30.8.2012 o 12:50 | (upravené 30.8.2012 o 13:00) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  907x

Cigánskych diablov som naposledy videl pred časom na stupavských Dňoch zelá. Fenomenálna kapela s virtuóznym obsadením. Šarköziovci, primáš Banyák, či Zolo „Orientexpres" Grunza  sú muzikanti, akých je málo. Včera hrali na Červenom Kameni.

Diabli hrali na festivale Cigánsky Bašavel. Hodinový koncert v strede horúceho popoludnia rozohrial divákov ešte viac. Nielen „cigánske klasiky" ale aj aranžmány s džezovým nádychom, či Zolove sóla na orientálne tarogáto. Diváci sa nestačili diviť, že  Ernest Šarközi hrá na cimbal ešte rýchlejšie a šarmantná Silvia okrem violončela vie dosť dobre chytiť do ruky aj mikrofón.

Koncert stál za to a nepokazilo ho ani dvanásťeurové festivalové vstupné a ani sterilná takmer neosobná atmosféra organizácie a vôbec celého areálu, ktorá pripomínala skôr párty nejakého významného podniku, ako cigánsky festival. V dvoch stánkoch „štandardizované" tri druhy jedál, pivo, kofola. Aj bar pri hlavnom pódiu bol taký sterilný, že som sa tam ani neodvážil vstúpiť.

Cigánske remeslá, asi celkovo štyri, predvádzali gadžovia a kolotočom v detskom kútiku krútili taktiež bieli. Proste festival „na úrovni", ktorej ale chýbalo „to pravé orechové", Cigánska atmosféra...

Divé maky, organizátor, sa za organizáciu ani za obsadenie festivalu špičkovými umelcami hanbiť nemusia. Dúfam, že sa na budúci rok nebudú hanbiť urobiť cigánsky festival ešte cigánskejší. Toho roku to zachraňovali iba vyparádené bohaté olašáčky v hľadisku...

 D1B.JPG

D2B.JPG

D3B.JPG

D4B.JPG

D5B.JPG

D7B.JPG

D8B.JPG

D6B.JPG

 

 


foto: (C) Tibor Javor   http://fotky.sme.sk/fotograf/7406/commandcom 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?