Plazivý boľševizmus protestov

Autor: Tibor Javor | 10.2.2012 o 14:21 | (upravené 10.2.2012 o 14:52) Karma článku: 7,66 | Prečítané:  1312x

Áno, ľudia majú právo vyjadriť svoj názor . Na to je celý balík paragrafov. Ľudia majú právo na život, i keď o tom, či aj pred narodením, sa vedú debaty. Občan má taktiež právo na ochranu svojho majetku. A tu sa začína tak trocha schíza.

Protestujúcim na mrazivých námestiach neradno siahať do svedomia, najmä, keď sú veľmi nahnevaní. Cítia sa tými spravodlivými a chcú postaviť pred ľudové súdy všetkých politikov, podnikateľov, a vôbec všetkých, ktorí sa majú lepšie ako oni.  Všetci totiž kradnú a korumpujú. A bodka. A vôbec je jedno, že sa títo spravodliví aj radi odvezú načierno, či majú plný komp ukradnutých empé trojok. To sa neráta.

Niektoré „požiadavky", ktoré človek číta na transparentoch a na internete mrazia. Či už sú to tie spomínané súdy, alebo vrátenie všetkého sprivatizovaného majetku, losovanie do vedúcich funkcií, či tvorba ústavy cez internet.To je naozaj výsledok nielen nevedomosti, ale priam nechcenia vedieť. Ba čo viac, cítiť z toho plazivý boľševizmus.

Opakujem, ľudia majú právo povedať svoj názor, majú právo protestovať proti nekalým praktikám, ale nemajú právo rozbiť demokratický systém, ktorý Slovensko ukotvuje v civilizovanom svete!

Chceme, aby sme sa dostali na úroveň afrických krajín, kde dav síce samovládcov zvrhol, ale nie je schopný konštruktívne spravovať krajinu? Chceme, aby aj slušní politici a ľudia so skúsenosťami zo správy štátu, či z tvorby zákonov, sa báli, že zle vyspatý samozvaný vodca miestneho klanu ich raz odbachne? Naozaj nedokážeme dostať kritické názory na previazanosť špičiek priemyslu, financií a politiky do legálneho rámca, z ktorého by vyplynuli normálnym spôsobom prijaté zákonné normy?

Dobre, predstavme si, čo sa stane, keď dav vylomí dvere na parlamente a obsadí ministerstvá. Polícia nezakročí, pretože nebude chcieť vyprovokovať občiansku vojnu. Následne dav podpáli Digital Park a v nadšení vyrabuje Aupark oproti. Veď je už revolúcia a všetko je dovolené. Potom ľudové tribunály narýchlo odsúdia niekoľko údajne vinných politikov a podnikateľov.

A potom sa zastaví práca v automobilkách a stovky plne naložených kamiónov odvezú nocou technológiu do bezpečia. Zastaví sa výroba, zastaví sa doprava, zavrú banky.

A budeme meniť jablká za hrušky, ako v Zaježovej...

 

 

 

 

Súvisiace články:

http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/288501/Gorila-inak.html

http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/288997/Mesiasi-a-paraziti.html


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?