Gorila inak

Autor: Tibor Javor | 4.2.2012 o 20:44 | (upravené 4.2.2012 o 21:54) Karma článku: 10,36 | Prečítané:  2259x

Na Slovensku to začína kvasiť. Nie kvasiť, ale už naozaj vrieť. V Bratislave letela prvá dlažobná kocka a je iba otázkou času, kedy si nahnevaná masa vezme to, čo jej podľa nej právom patrí. Z rozbitých výkladov obchodných centier. Frustrácia mladej generácie je veľká, podporená gúglom a Zuckerbergom. A tajnou službou jedného provinčného štátu.

Nech už sú ideály ezoterickej líderky „protestov“ akékoľvek, a nech je motivácia vrhačov banánov akokoľvek diverzifikovaná, nič to nezmení na fakte, že prapôvodným iniciátorom súčasných pochodov na parlament je tajná služba. Zarážajúce ale je, že si tento fakt nikto neuvedomuje.

 

Nikto si neuvedomuje, že akcia s krycím názvom „Gorila“ vznikla v réžii informačnej služby, ktorej príslušníci vcelku profesionálne zvládli monitoring záujmových osôb. So súhlasom sudcu. Nikto si neuvedomuje, že prepisy monitoringu a odposluchov, nech už boli akokoľvek „redakčne upravené“, sa nemohli dostať na verejnosť odinakiaľ ako z prostredia tejto služby.

 

Nie, nechcem tu prezentovať nijaké konšpiračné teórie, ale je potrebné mať na zreteli, že tie tisíce mladých ľudí prišli na námestia jedine preto, že uverili obsahu zverejnených prepisov. Nech už je pravda akákoľvek, a nech to slúži komukoľvek, tento fakt mrazí.

 

V osemdesiatom deviatom tiež pracovala vtedajšia tajná služba profesionálne. Možnože ešte profesionálnejšie ako dnes, pretože mala vytvorené lepšie konšpiračné prostredie. Vieme, že do dnes nie je celkom vyjasnené pozadie „rozbušky“ menom Martin Šmíd. Otázku “Cui bono?“ sme si mohli klásť vtedy aj dnes.   

 

Som proti korupcii. Som proti mafiánskemu prerastaniu vplyvu bielych golierov do riadenia štátu. Ale taktiež som proti naivite. Nie som slepý a hluchý. Viem, že dnes na Slovensku nijaký remeselník nedokáže vymeniť okná na obecnom úrade bez toho, aby prinajmenšom suseda švagrinej nebola sesternicou predsedu, a nijaká firma nezíska možnosť dodávať kancelárske potreby na nejaký úrad bez toho, aby sem tam medzi perá a tonery nepribalila plechovku kávy. Nebuďme naivní. Takých podnikateľov a úradníčkov, akých spomína onen spis, sú na Slovensku tisíce. Možnože ich je viac, ako všetkých protestujúcich na námestiach dokopy.

 

Nebuďme naivní a pýtajme sa vždy ono povestné „Cui bono?“. „Komu to prospieva?“ Pýtajme sa, komu prospel únik spisov „Gorila“? Konkurencii onej finančnej skupiny? Politickej konkurencii spomínaných aktérov? A ktorých? Veď sú tam spomínaní všetci rad za radom, ako v telefónnom zozname! Alebo, že by niekto nie? Tak teda „Cui bono?“

 

Komu poslúžili tí, ktorí onen spis z budovy bývalého podniku Klenoty vyniesli? A vyniesli ho nelegálne, alebo na čísi príkaz? Fatálne však je, že takto jednoducho vie tajná služba zmanipulovať dav. Fatálne a osudové je, že dav je takto jednoducho zmanipulovateľný. Reichstag sa tiež nepodpálil sám od seba.

 

 

 

Súvisiaci článok: http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/284956/Naivita-gorily.html 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?