Demontáž cirkvi, liberalizmus a čo potom...

Autor: Tibor Javor | 1.7.2011 o 15:11 | (upravené 1.7.2011 o 15:36) Karma článku: 9,67 | Prečítané:  2220x

Som normálny chlap a pozerám sa po babách. Aj včera v jednej európskej metropole cestou z letiska. Štíhla mladá moslimka, čokoládová šatka haliaca vlasy a plecia. Pod tým tradičný nohavicový odev, žiarivo biely a takmer ako gáza ľahučký. Aj značka spodného prádla by sa dala prečítať. Pohľad oveľa krajší a tajomnejší ako na „vyliate" tukové záhyby skrášlené piercingom medzi bedrovou sukničkou a prikrátkym tričkom v bratislavskom Auparku. Dve tváre súčasného života, dve tváre Európy.

Z mysle ľudí sa čosi vytráca. Vytráca sa podvedomá sebakontrola, cudnosť zahaľujúca saténom intímnejšie partie, skôr výzva a tajomstvo ako ponuka. Z myslí Európanov sa vytráca tradičný kresťanský kód. Na jeho mieste sa už dávno zakorenila morálka seriálu Dallas a sitcomov typu Beverly Hills, či Priatelia, a polonahé dievčatá už nepropagujú iba pneumatiky Pirelli, ale aj trebárs balenú šunku. Človeku je dovolené všetko. Pravda, pokiaľ nenarazí na to, čo je dovolené tomu druhému. Hovorí sa tomu liberalizmus.

Iste, dosť zjednodušený príklad. Pravdou však je, že to, čo na základe tradičnej kresťanskej morálky bolo v rovine „mravov“nežiadúce, je na základe morálky liberálnej niekedy priam spoločnosťou vyžadované. Človek si predsa musí život užívať tak ako sa dá a nečakať na „nejaké pochybné“ kresťanské prísľuby „blaženosti“ na onom svete.

Ľudia vlastne poväčšine tieto staré pravidlá nepoznajú a tí, ktorí ich ešte poznajú, nechápu ich význam.  Veriaci sa stávajú aktérmi v čudnej tragikomédii a dokážu sa čoraz menej brániť útokom „militantných liberálov“, požadujúcich úplnú demontáž vplyvu cirkvi v svedomí ľudí. Paradoxom je, že ich k týmto útokom núti svedomie ich vlastné. Nechcú totiž vidieť ani počuť, že sa dá žiť aj inak.

C002B.jpg

A tak sa Európa stáva čoraz liberálnejšou. Dúhové pochody a moslimské šatky zapĺňajú ulice a aby sme boli „politicky korektní“ a zachovávali rovnosť pohlaví, predsedajúci sa už nevolá „chairman“, ale „chairperson“. Áno, je to všetko správne a žiadúce. Avšak tých moslimských šatiek je stále akosi viac, rovnako ako aj počerných migrantov potulujúcich sa po Európe. Európa je tolerantná. Aspoň sa tak tvári.

C041B.jpg

V tolerantnej Európe dnes tolerujú aj kresťanov. Zatiaľ. Čo však bude potom? Potom, keď liberálna masa vytlačí týchto „čudákov“ na okraj, blaho na zemi nenastane. Životaschopní južania a ich tradície obsadia lavice parlamentov a tolerovaní budú naopak zasa liberáli. A ulice Paríža, Bruselu, či Budapešti sa naplnia burkami a nikábmi. A na plagátoch už polonahú modelku neuvidíme.

 

 

 

 

 


foto: (C) Tibor Javor  http://fotky.sme.sk/fotograf/7406/commandcom

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?