Ján Pavol II. zázraky nekoná

Autor: Tibor Javor | 2.5.2011 o 10:49 | (upravené 3.5.2011 o 16:31) Karma článku: 10,99 | Prečítané:  3345x

B16 blahorečil JP2. Je toho plný bulvár a internet. Teda okrem trapasu s Nemcami, Wiliamovej svadby a zabitia Bin Ládina. A vraj spravil tisíce zázrakov. Teda Ján Pavol II., nie Bin Ládin.

Karol Wojtyla bol určite vynikajúci človek a obdivuhodný pápež. Obdivuhodný okrem iného aj preto, že bol miláčikom médií. A takým zostal aj po smrti. Byť miláčikom médií v dnešnej dobe je však úloha ošemetná.

 

Church.jpgPodľa väčšiny správ a komentárov bol Ján Pavol II. beatifikovaný za to, že vykonal zázrak uzdravenia jednej mníšky z parkinsonovej choroby. Navyše, keby sa tento zázrak nepreukázal, boli v zálohe ďalšie svedectvá o tisícoch iných zázrakoch.

Toto tvrdenie je však hádam ešte väčší hoax, ako to, že Američania zabili Bin Ládina. Väčší preto, že kým na ten americký naleteli najmä Američania vrátane svojho prezidenta, tak na ten s konaním zázrakov takmer celý svet. Pochopiteľne česť výnimkám, ktorí vedia, že Ján Pavol II. zázraky nekoná.

Za čo bol teda minulú nedeľu Karol Wojtyla blahorečený? Prečo tá všetka sláva a stotisíc pútnikov? Aké sú vlastne pravidlá blahorečenia?

 

A nezaváňa to všetko, o čom nás informujú médiá, okultizmom?

Ján Pavol II. zázraky nekoná. Ani keď by ste sa k nemu modlili dňom a nocou. Podľa kresťanov sú zázraky výsadnou kompetenciou Boha samého, obvykle pôsobením jednej z jeho osôb – Ducha svätého, ktorý dokáže konať aj mimo nami pochopiteľnej reality. Úmyselne som použil slovné spojenie „konať mimo nami pochopiteľnej reality“. Túto myšlienku by bolo dobré doviesť do konca, ale vráťme sa radšej k Jánovi Pavlovi II.

Cirkev môže vyhlásiť za blahoslavených, či svätých takých zosnulých, u ktorých sa preukázalo, že sa dostali do blízkosti Boha. Teda, že podľa cirkevného učenia, nemusia nejaký čas pobývať v takzvanom očistci (čo je konštrukcia dosť kostrbatá). No a v blízkosti Boha majú títo šťastlivci výbornú možnosť na akýsi „nebeský lobing“, teda môžu sa „prihovárať“ za tých tam dole na zemi. Keď následne Boh nejaké to zázračné uzdravenie vykoná, dá sa nepriamo dokázať, že príslušný „lobista“ zaloboval, a teda že sa nachádza Bohu dostatočne blízko.

Takže Ján Pavol II. zázraky nekoná. On iba „lobuje“, ako by sa moderne dalo povedať. A vôbec, dali by sa „modernizovať“ aj litánie ku všetkým svätým. Nebude to raz znieť milo:

„ Svätý Ján Pavol II., lobuj za nás...“?

 

 

 

 

P.S. Mediálne šialenstvo okolo popravy Bin Ládina, ktorá zrejme bola reálna a v priamom prenose, dospelo tak ďaleko, že jeho zabitie niektorí vyhlasujú za ďaľší "zázrak" Jána Pavla II. (Doplnené 3.5.2011) 


foto: (C) Tibor Javor                   http://fotky.sme.sk/fotograf/7406/commandcom

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?