„Štvavý list“ Konferencie biskupov

Autor: Tibor Javor | 2.2.2015 o 9:13 | Karma článku: 8,44 | Prečítané:  2164x

Tak, a je to vonku. Oficiálne a neodvolateľne. Verejne prečítané a oficiálne publikované. 

Dlho očakávaný pastiersky list Konferencie biskupov Slovenska k nadchádzajúcemu referendu o rodine je na svete. Predchádzali tomu všelijaké šumy a „zaručené“ správy o tom, ako bude tento list „rozoštvávať“ ľud obecný na Slovensku. Žurnalisti si už ceruzky strúhali a klávesnice povysávali. To aby na nich neostala stará špina.

List je vonku a... ani pes neštekne. Nie, že by som mal novinárov za psov, aj keď niekedy svoju obeť naháňajú ako pri neslávne známom „hone na líšku“. Žiaden komentár, teda aspoň do momentu písania tohto blogu. Že by tento list bol sklamaním?

Ako pre koho. Pre veriacich naozaj nič nového. Konzistentne zopakované staré známe stanoviská a vyjadrenia pápežov relevantné k danej téme, zopár citátov a paralela so Svätou rodinou. Nič viac, nič menej. Pekne bez vášní a pragmaticky. A ani raz sa nespomenulo slovo „homosexuál“, ba ani „špina“, či „zvrátenosť“.

Pre opačnú stranu e tento list ale prekvapením. Niet totiž na čo útočiť. Dokonca ani na pápeža, ktorého slovami je list ukončený: „Cirkev na Slovensku je v tejto chvíli a v tomto čase odvážna, bojuje za ochranu rodiny. Len tak ďalej! Odvahu!” (Audiozáznam z príhovoru pápeža Františka z 22. januára 2015.)

Celý list možno prečítať tu: http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-k-referendu-o-ochrane-rodiny

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?