Pán žeriavov. Putin I.

Autor: Tibor Javor | 13.3.2014 o 11:00 | (upravené 13.3.2014 o 18:29) Karma článku: 6,82 | Prečítané:  598x

Ideál pevného vládcu. Taký želaný vo východnej časti Európy. Tej Európy, ktorá začína niekde na Moravsko Slovenskom pomedzí a končí na Urale. Pán žeriavov ho určite napĺňa.

Na mojich cestách Európu som si všimol jednu zvláštnosť. Čím viac sa človek vzďaľuje od Greenwichského poludníka smerom na východ, tým viac narastá entropia života, teda jeho prirodzená neusporiadanosť. Z fyziky je známe, že každý systém samovoľne prechádza z usporiadaného stavu do neusporiadaného, do chaosu. Znižuje sa tým jeho vnútorná energia a zvyšuje stabilita. Stabilita v chaose.

Na opätovné dosiahnutie stavu usporiadaného je potrebné dodať novú dávku energie. A o nejaký čas znova a znova. Táto analógia ma napadla, keď som uvažoval, prečo občan východnej časti Európy tak dychtí po silných vládcoch. Po alfa samcoch, ktorí disponujú dostatočnou silou, aby ostatných zahnali na stromy, alebo do kúta.

Z mojich skúseností začína východná časť Európy niekde na západnej hranici Bolkovho Valašského kráľovstva. Tu však ešte túžba po silných vládcoch nie je taká silná. Možno preto aj samozvaný kráľ Bolek I. padol. Na opačnom konci východnej Európy panuje iný vládca. Pán žeriavov, Putin I. Jeho ľud ho vníma prinajmenšom ako spasiteľa pred všetkým tým zlým, čo servírujú národu jeho televízie.

Naozaj, Pán žeriavov je dokonalý. No niečo pre to aj robí. Je skutočným vodcom tlupy, ktorý sa nebojí ani sibírskeho tigra, ani toho čierneho chlapíka z Bieleho domu. Je ľudovým hrdinom a ľud by pre neho aj krv cedil, najmä ak by nešlo o ich vlastnú. Byť hrdinom však nie je jednoduché.

Človek musí vedieť jazdiť na ťažkej motorke, strieľať z čohokoľvek a kdekoľvek, potápať sa do hlbín mora, loviť kapitálne šťuky a sibírske tigre. Tie našťastie iba uspávacou strelou.

 

PuBike1.jpgPuBike2.jpgPuGun2.jpgPuGun3.jpgPuGun4.jpgPuDive1.jpgPuDive2.jpgPuFish1.jpgPuFish2.jpgPuGun1.jpgPuTiger.jpg

 

No a potom musí hrdina ovládať bojové umenia, teda aspoň džudo, plávať v sibírskych riekach a jazdiť na koni ako Apač.

 

PuJudo.jpgPuSwim.jpgPuHorse1.jpgPuHorse2.jpg

 

Hrdina musí vedieť aj lietať. A to nie hocijako a nie iba pre zábavu. Pán žeriavov to vie. Dokáže zachrániť zblúdené sibírske biele žeriavy a ukázať im tú správnu trasu k spávnym hniezdiskám. Čo na tom, že zo šiestich žeriavov, ktoré mu na lep sadli, štyri rozsekala vo vzduchu vrtuľa jeho rogala. Dva doleteli.

 

PuCrane1.jpgPuCrane2.jpg

 

 

Pán žeriavov je hrdina. Tí naši sú slabý odvar.

 

 

 


foto: Reuters/RIA Novosti/AP a ďalšie agentúry

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Marek Vagovič: Fico sa potrebuje udržať, aby sa kauzy nevyšetrili

Niektorí novinári berú Ficove výroky o prostitútkach príliš osobne, tvrdí novinár Marek Vagovič.

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Žiaden záujemca neponúka cenu, ktorá by uspokojila U. S. Steel. Predaj neuzavreli.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?